Årets 1. mai-tog: Reduser forskjellene – H og Frp ut av regjering – Stopp velferdsprofitørene

NTL UiO deltar tradisjonen tro i årets 1. mai-feiring. Vi stiller med plakater og paroler, og oppfordrer alle våre medlemmer til å bli med.

NTLs Fylkesutvalg i Oslo og NTL Sentralforvaltningen inviterer NTLere med familie og venner til 1. mai-frokost med sang og appeller i forkant av arrangementet på Youngstorget. Frokosten begynner 09:30- ca. 11:00, og finner sted i Kirkens Nødhjelps lokaler i Bernhard Getz' gate 3. Enkel frokost blir servert.

1. mai-arrangementet på Youngstorget starter med janitsjarmusikk kl. 11:25 etterfulgt av appeller kl. 11:30. Hovedtalene begynner kl. 11:55 som i år er ved Jonas Gahr Støre, leder av Arbeiderpartiet, Audun Lysbakken, leder av SV, og Bjørnar Moxnes, leder av Rødt. Demonstrasjonstoget går ut fra Youngstorget kl. 12:45.

Se hele programmet for 1. mai på Youngstorget her. LO i Oslos representantskap har vedtatt parolene og det politiske grunnlaget for 1. mai-feiringen i Oslo. Last ned og les parolene og grunnlaget her.

NTL UiO er tilstede på Youngstorget fra kl. 11:45, og du finner oss ved fontena midt på plassen. Se etter fana vår og bli med i tog!

Etter at demonstrasjonstoget er ferdig inviterer NTL til samling med snitter og kake i 8. etg i forbundets lokaler i Møllergata.

Publisert 28. apr. 2017 14:16 - Sist endret 30. apr. 2017 12:58