Årets 1. mai-tog: Bryt med høyrepolitikken

Tradisjonen tro skal NTL UiO selvfølgelig delta i årets 1. mai-feiring. Vi stiller med plakater og paroler, og oppfordrer alle våre medlemmer til å bli med.

NTLs Fylkesutvalg i Oslo og NTL Sentralforvaltningen inviterer til å starte dagen med 1. mai-frokost kl. 09:30-11:00 hos ForUM (Storgata 11, 4. etasje). Det vil serveres enkel frokost, og det blir sang og appeller.

Årets 1. mai arrangement i Oslo starter kl. 11:25 på Youngstorget med togavgang kl. 12:45. Årets hovedparole er "134 000 arbeidsløse - bryt med høyrepolitikken."
Program for dagen og LO i Oslos paroler og politiske grunnlag kan leses her. Blant årets talere er Lars Haltbrekken (leder for Norges Naturvernforbund), Liv Tørres (direktør for Nobels Fredssenter) og Gerd Kristiansen (leder for Landsorganisasjonen i Norge).

NTL UiO er tilstede på Youngstorget fra kl. 11:45, og du finner oss ved fontena på midten av plassen. Se etter fana.

Publisert 21. apr. 2016 09:40